Project001

Project1453 > Esenyurt > Project001

PROJE HAKKINDA

Bölgenin en hareketli lokasyonunda 15 bin metrekarelik arsa alanı üzerine inşa edilen Sembol İstanbul, büyüklükleri 40 ila 250 metrekare arasında değişen 1+0, 1+1, 2+1 ve 3+1 şeklinde dizayn edilmiş 1066 konuttan meydana geliyor. Rezidans, ev-ofis şeklinde tam bir karma proje olarak dikkat çeken Sembol İstanbul, farklı mimarisiyle de ön plana çıkıyor.

Sembol İstanbul Residence A-B, Busidence C Blokları ve Çarşı kompleksinden oluşan Karden inşaat tarafından yapılmış olup, İnternatıonal Property Awards Europe 2012-2013 Avrupa Mimari proje ödülü almış bölgenin en prestijli, en gözde projesidir. Farklı yaklaşımı ve estetik mimarisiyle 3 bloktan oluşan projede A ve B blokta rezidans daireler, C blokta ise ofis ve home ofisler yer alıyor.

PROJE AYRINTILARI

Projenin özellikleri arasında kapalı yüzme havuzu, çocuk yüzme havuzu, çocuk oyun alanları, Türk hamamı, Fin Hamamı, fitness merkezi, SPA, futbol sahası, basketbol sahası, yürüyüş parkuru, sosyal tesisler, güvenlik ve otopark yer alıyor. Bina Taşıyıcı Sistemi yürürlükteki güncel şartname ve yönetmeliklere uygun olarak Betonarme Taşıyıcı Sistem şeklinde yapılmıştır. Bu taşıyıcı sistem son Deprem Yönetmeliğine uygun şekilde dizayn edilen betonarme perde, kolon, kiriş, döşeme ve radye ve/veya kazıklı radye temelden oluşur.

Kullanılan tüm malzemeler TSE standartlarına uygundur. Standart onay mercilerine ek olarak İ.T.Ü İnşaat Fakültesine başvurularak; betonarme projenin yürürlükteki standart ve yönetmeliklere uygun olarak hazırlandığı ve uygulanabilir olduğuna dair Teknik Rapor alınmıştır. Bloklarda intercom bağlantılı, havalandırmalı, güvenlik alarmlı, gerekli miktarda ve yüksek hızlı
TSE ve CE standartlarında asansörler bulunmaktadır.

ULAŞIM

İstanbul’un önemli ulaşım akslarına yakın bir konumda yükselen Sembol İstanbul, E-5 karayoluna 800 metre, deniz otobüslerine ise sadece 4 kilometre mesafede bulunuyor.

Teknik donatıları ve deprem yönetmeliğine uygun altyapısıyla üst düzey konfor ve güvenlik sunan Sembol İstanbul, sosyal donatılarıyla da keyifli bir yaşam vaat ediyor.